Kobi Danışmanlığı Sertifika Programı

Kobi Danışmanlığı Sertifika Programı

KOBİ danışmanlığı programı isminden de anlaşıldığı gibi küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin kendine ait olan sektörde gelişmesini sağlamaktadır. Bu süreç boyunca işletmelere danışmanlık hizmeti işin en başından başlamaktadır. İş kurulmadan önce yapılan hazırlıklar süresinde piyasa analizi konusunda danışmanlar sizlere gerekli tüm yardımları verecektir. KOBİ danışmanlığı sertifikasına sahip olan kişiler halihazırda mevcutta olan işletmelerin genel analizini yaparak geleceğe yönelik iyileştirmelerin nasıl yapılması gerektiğini ve bu iyileştirme sürecinde nelere ihtyiaç duyulacağı gibi birçok konuda işletme sahiplerine fikir verebilirler. Aynı zamanda yapılan çalışmaların birçok açıdan süreklilik kazanması için desteğini en iyi seviyede verebilir. Kobi danışmanlığına tıp ki emlak danışmanlığında olduğu gibi sertifika zorunluluğu getirilmiştir.

Kobi Danışmanlığı Sertifikası Nedir?

KOBİ danışmanlığı eğitimi alan kişiler genellikle banka, özel şirket ve kendi gibi danışmanların bir araya getirilmiş olduğu danışmanlık şirketlerinde hizmetlerini işletme sahiplerine sürekli olarak vermeye devam eder. Bu alanda danışmanların hizmet vermeye başlaması için KOBİ danışmanlığı sertifikasını kesinlikle temin etmiş olması gerekmektedir. Program boyunca verilen sertifika eğitimleri 2 şekilde yani yüzyüze ve uzaktan eğitim modülünde verilmektedir. Uzaktan eğitim modülünde deri veren profesyonel hocaların aktarmış olduğu videolu eğitimler öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri adına önemli rol oynamaktadır.

Kobi Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kobi danışmanlığı sertifikası kişilere küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin halihazırda görülmekte olan mevcut durumunun analizini yaparak karşılaştığı sorunların nasıl çözeleceğine dair çözümler bulur. Eğitim sonrasında bu eğitimi başarıyla tamamlayan kişiler birçok konuda profesyonellik kazanacak ve sektörde hizmet vermeye başlayacaklar. Hangi konularda profesyonellik kazanılıyor diye soracak olursanız; işletmenin iş programı ve bu programın sürecinin takibi, işyerindeki çalışma ortamından üst düzey fayda sağlamak, işyerinin mali açıdan uygulaması gereken işlemlerde bilgi sahibi olmak, işyerinin verdiği hizmeti en iyi hale getirmek, işletme tarafından verilen hizmetin müşteriler tarafından nasıl karşılandığını görmek, bir hizmet verilecekse bu hizmetin tanıtımını yapmadan önce planlamalar yaparak tanıtıma hazır hale getirmek, KOBİ ile işletme arasında gerçekleşecek tüm hizmetleri en iyi şekilde yürütmek,verilen hizmetin hedef kitlesini belirlemek gibi birçok konuda profesyonelli kazanabilirsiniz.

Kobi Danışmanlığı Sertifikası Nedir

Kobi Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Kobi danışmanlığı sertifikası bu programın eğitimini veren sertifika şirketleri tarafından verilmektedir. Gerekli başvuruları yaptıktan sonra uzaktan ve normal eğitim olarak sertifika eğitimlerine başlayacaksınız. Bu sertifika programına başvurmanız için aşağıda belirtilen özellikleri tam anlamıyla karşılıyor olmanız programda başarı kapısını size ardına kadar açacaktır.

Kobi danışmanı olmak isteyen kişiler için kobi danışmanlığı sınavı yapılmaktadır. Bu sınavın ana başlıkları finans, pazarlama, üretim, insan kaynakları ve işletmecilik olmak üzere 5 tanedir. Bu sınavlarda başarıyı yakalayan kişiler sertifikaları ile birlikte gittikleri her kurumda rahat bir şekilde iş bulabiliyorlar. Kobi danışmanlığı sınavları genel olarak ülkemizde üniversiteler tarafından yapılmaktadır. Kobi danışmanı olarak aktif bir şekilde çalışmalarını devam ettirmenin bir diğer yolu ise bankalara ait olan ticari müşteri temsilciliği bölümünde aktif bir şekilde çalışıyor olmak yeterli olacaktır. Bu bölümde çalışmaya devam eden kişilere çalıştıkları banka tarafından gerekli eğitimler verilerek ardından sertifikaları verilmektedir.

  • Kobi danışmanı olmak istemek,
  • Halihazırda danışmanlık hizmeti veriyor olmak ve bu hizmeti ilk defa alıyor olmak,
  • Girişimci ruhlu olmak,
  • Eğitim sektöründe aktif olarak hizmet veriyor olmak,
  • Danışmanlık sektöründe aktif bir role sahip olmak,
  • Gelecek planlarını bu sektör doğrultusunda yapmak

Yukarıda maddeler halinde belirtilmiş sıfata sahip kişiler bu program aracılığı ile Kobi danışmanlığı sertifikasını kolay bir şekilde alabilirler. Aynı zamanda bu sertifika tamamen gerekli yerlerin onayı aracılığı ile gönderilip sektörde hizmet vermek isteyen kişilere referans niteliğinde olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir