Masal Terapisi Sertifika Programı

Masal Terapisi Sertifika Programı

Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programı, son zamanlarda insan psikoloji ve davranışlarında önemli bir rol oynamaktadır. Çocuk ve yetişkinlere özel bir program ile verilen eğitim amaçlı program olmaktadır. Özellikle masal üzerinden gidilerek, örnek verilmesi, kişilerin daha fazla odaklanmalarına ve kendilerini ifade etmelerini sağlamaktadır.

Masal Terapisi Nedir?

Çocuklukta yaşanan psikolojik olaylar neticesinde bireyler kendilerini toplumda çok fazla ifade edememektedir. Masal terapisi çocuk ve yetişkin fark etmeksizin, bulunduğunuz toplumda kendi meram ve isteklerinizi daha ayrıntılı ve çekinmeden ifade etmenizi sağlayan, bir nevi ömür boyu eğitimdir. Genç yetişkinler için çalışma ortamlarında sıkılgan olma özelliklerini ortadan kaldırarak, iş yaşamlarında daha iyi ifade diliyle kendilerini anlatmaya yarar.
Arkadaş ortamlarında kendini geri çeken asosyal bireyler açısından da çok etkili bir eğitim sürecidir. İnsan doğası gereği sosyal bir varlık olduğu için, yalnızlığı hiçbir zaman kabul edemez. Kabul edemediği için kendi içinde psikolojik baskılar ve kendine zarar verir. Bu gibi olumsuz sonuçları ve olayları ortadan kaldırmaya yarayan, nitelikli bir program olmaktadır.

Özellikle çocuklar için çok yararlı olup, ileriki hayatlarında onların daha aktif ve istedikleri her şeyi yerinde söyleyebilme gibi şanlarının eline verildiği yararlı programlardan biridir.Karakter ve davranış düzeltmede önemli bir yere sahip olan bu program neticesinde çok farklı bir kişiliğe bürünüldüğünü görülecektir. Masalların dünyasına girildiğinde çok farklı boyutlarda davranış kalıplarını görerek, kendinize en uygun ve doğru davranış kalıplarını çekeceksiniz. Her açıdan insan hayatı için olumsuz davranış problemlerini ortadan kaldırarak, daha sağlıklı bir şekilde davranış modellerini ortaya çıkaran bir eğitim olmaktadır. Bulunduğunuz ortam da insanlar ile iç içe olmanızı sağlıyor ve daha açık bir şekilde aklınızdakileri ifade etmenize yaramaktadır.

Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programı Ne İşe Yarar?

Verilen program için belli başlı kullanılan materyaller mevcut olmaktadır. Okunan masallar olsun ve kişilerin birbirleri ile kullandıkları kelimeler, insan beynini farklı bir boyuttan bakılmasını sağlıyor. Uzman masal terapistleri iyi bir eğitim alarak, özel teknik yöntemleri ile kısa sürede farklı bir insana dönüşmenizi sağlıyor. İlk program ile farklı bir yerde olduğunuzun farkına varacaksınız. Duygusal açıdan çabuk sinirlenen ve duygu yoğunluğu yaşayan insanların, kendilerini kontrol ederek, ortamda daha güçlü ve kendilerini ifade etmelerini sağlar. Empati yapılarak, karşındakini daha çabuk bir şekilde anlamayı ve insanları koşulsuz ve mantıklı bir şekilde sevilmeyi öğretir.

İş, okul ve sosyal çevredeki insanlara davranışını daha yumuşak ve yerinde de sözünü söyletmeni benimsetir. Kendi kişiliğine ve kendine olan özgüveni daha fazla geliştirir. Özellikle çocukların ilerde daha başarılı ve iyi bir meslek seçimlerinde yeri ve önemi çok büyüktür. Çocuklara yanlış meslek seçimlerini empoze eden aileler için de onların seçimlerine saygı duyulacağını bu program gereği öğrenirler. Yetişkinlerin de özellikle bu programa katılması önerilir. Yaşı ilerlemesini bir kenara bırakılarak, adeta büyük değişimlerin yaşandığı ortamlar sunulur. Kendinizi ve kişiliğinizi yeniden yaratmak istiyorsanız, bu programın nitelikli eğitimlerini alabilirsiniz. Her bakımdan eğitim alanı, yaşam alanı, düşünce yapısını, sosyal hayatını farklı bir boyuta getiren tipten eğitimdir.

Günümüz dünyasına ayak uydurmakta zorluk çeken bireyleri duygusal açıdan daha fazla güçlendirecek cinsten olmaktadır. Tam anlamıyla duyguları kontrol etmenize sağlar. Kendi beyninizin oynadığı oyunlara kanmadan, akıl ve mantığı kullanarak, duygularınızı sizlerin elinize verir. Bu şekilde iyi bir yol gösterici olma özelliğini de taşımaktadır. Kendini yalnız gibi hisseden ve duygusal açlık çeken insanlara birebir iyi gelebilecek yöntemlerden bir tanesidir. Yani insan hayatında her açıdan olumlu davranışlar oluşturacak eğitimlerden biridir. Hayat kalitenizi ve düşünme tarzını bu sistem ile daha sağlıklı bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olmaktadır. İnsanın duygusal ihtiyaçlarını ve diğer davranış biçimlerini daha olumlu ve daha kaliteli bir şekilde dönüştürmeyi amaçlar. Çocuklar ve yetişkinler için ayrı ve özel bir program ile uygulanır.

Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programı Nasıl Alınır?

Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programı, uzaktan eğitimler ile internet üzerinden alınmaktadır. Artık teknolojinin getirdiği bir özellik olması neticesinde insanlara uzaktan eğitim alma şansına da erişilebilmektedir. Eğitim süreci zarfında uluslarası bir eğitime katıldığınızı hissediyorsunuz.

Sertifikanın geçerliliği uluslarasıalanlarda da geçerli sayılır. Büyük kentlerde yaşayanlar açısından daha fazla avantajlı bir paket olup, günlük veya haftalık olarak, konferans salonlarında ücretsiz eğitimlerde var olmaktadır. Bu sertifika programını alacak kişiler, iyi bir araştırma yapmasını tavsiye edilir. Üniversiteler tarafından onaylı ve uzman kişiler tarafından verilen sertifikaları tercih edilmesinde yarar vardır. Getirisi olmayan ve sahte bir şekilde düzenlenen eğitim programları mevcut olup, kişilerin hem vakitleri hem de paraları yanabilir. Özel veya devlet üniversitelerin verdiği, çocuk eğitim ve psikolojik danışma merkezleri onaylı şekilde verilir.

Son yıllarda daha fazla katılımcı sayısı artmıştır. Masal terapisi eğitimi katılımcı artması neticesinde uluslararası alanda kendini daha fazla geliştirmiştir. Bu netice sonunda dünyayı takip ederek, insanların üzerinde daha fazla olumlu sonuçlar doğurmasını da sağlar. Uzaktan eğitim şeklinde olması kişilerin müsaitlikalanlarına daha fazla yer açar. Uzun soluklu alabileceğiniz bir eğitim şeklinde de olabilir. Özellikle öğretmen ve diğer mesleklere ait kişiler açısından çalışma ortamlarında çok farklı davranış kalıpları sergiledikleri gözle görülmüştür. Çocuklar içinde önemli bir eğitimlerden biridir. Artık büyük çalışma ortamı ve okulların bu eğitimleriverildiği de görülür.

Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programı Çalışma Alanları

Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programı, hastanelerde, okullarda, psikolojik merkezlerde, kreşlerde, anaokullarında, aile danışma merkezlerinde hizmet verilmektedir. Bu gibi insan yoğunluğunun olduğu merkezler açısından çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Özellikle çocuk vakalar açısından okullarda verilen bu eğitim çocuğun psikoloji ve davranışlarında hızlı bir tepki gösterildiğini belirtilir.

Aile içi şiddet gören çocuklar, dikkat eksikliği, özgüvensiz, empati yeteneği gelişmeyen, ailenin ilgisinden şımarık yapıdaki olan bireyler bu program neticesinde daha farklı bir boyuta geçebilir. Evde verilen eğitimlerin diğer sosyal hayata yansıması da söz konusu olduğu için, davranışlar toplumda bireyleri ya çekinik ya da çok baskın hale getirebilir. Bu eğitim neticesinde daha ılımlı ve yerinde hareket eden kişiye dönüşebilir. Bu eğitimi alabilecek olan bireyler, doktorlar, öğretmenler, genç anne adayları, pedagoglar, sağlıkçılar gibi insanlar ile bağ kuran meslekteki kişilerinde alması tavsiye edilmektedir. İnsanlar ile iç içe olan meslek gruplarındaki kişiler hem daha iyi bağ kurabilmek hem de kişiye yararlıolması açısından nasıl davranılması gerektiğini bilmelidir. Sadece mesleğini yapmak hem kendinize olan saygı hem de mesleğinize olan saygıyı zedeler. Bu durumda karşınızdaki kişilerde anti tepki vererek, meslekler sevilmemeye başlanır.

Masal terapisi kişinin hayatında her bakımdan özel bir sertifika ve eğitim programı olmaktadır. Giderek artan eğitimler ve istekler neticesinde bu program bir ders niteliğinde ve herkesin alması gerekilen program olacak. İnsanların kendi kişilikleri ile baş edebilmesi, hayata karşı yaşayabilme şansını da verir. Bunun gibi sonuçlar ile daha sağlıklı şekilde iletişim kurulur, karşıdaki kişilere veya ortamlarda daha sağlıklı ilişkiler kurulur. Sosyal bir varlık olan insanların, her anlamda ve davranış açısından kendilerini anlatan bir birey olması lazım. Bu özelliği de bu eğitim programı ile daha üst noktaya çıkarabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir