NLP Eğitimi Sertifika Programı

NLP Eğitimi – Koçluğu Sertifika Programı

NLP Eğitimi Sertifika Programı, insanların belirdiği hedeflere ulaşmak adına düşünme, dil ve davranış olaran üç dalda inceleme yaptığı ve bu duyuların süreçte nasıl kullanacağını araştıran önemli bir sertifika programıdır. Süreç içerisinde insanların bilinçli veya bilinçsiz olarak yoluna devam etmesini engellemek amaçlı olarak ortaya çıkmıştır. NLP bir bakımdan bilim olduğu için doğru eğitmenler tarafından verilen sertifikalar ile uzmanlaşabilirsiniz. Başarıya giden süreç içerisinde önünüze çıkan tüm engelleri ortadan kaldırmak için doğru düşünme tekniklerini kullanmanız gerekmektedir. Bu sertifika programında bunu nasıl yapacağınızla ilgili gerekli bilgiler sizlere doğrudan verilmektedir.

NLP Eğitimi Sertifika Programı Nedir?

NLP genel olarak insanlarıngünlük hayatında yapmış olduğu hareket ve davranışların bilinçli hale getirilmesini sağlamaya verilen isimdir. Bu terim ingilizcede “Neuro – Linguistic Programming” olarak nitelenidiriliyor. Türkçe anlamı ise “Sinir Dili Programlanması” olarak söyleniyor. Bu terimin her kelimesinde farklı bir anlam bulunduğunu sizlere anlatalım.

Neuro : İnsanın beyin ve sinir sistemini içerisine almaktadır. İnsan bedeninin dış dünyayı algılama konusunda yaşadığı sıkıntılar sinir sisteminden kaynaklanmaktadır.

Linguistic : İnsanın yaşadığı her olayı dil ile kodlamayı anlatmaktadır.

Programming : İnsanın günlük hayatında ortaya çıkardığı her davranışın belirli tekniklerle kodlanması ve dışarıya vurulmasını ifade etmektedir.

NLP aracılığıyla yaşadığınız her durumu kodlayarak dış dünyaya açabilirsiniz. Bu terim tamamen insan zihninin ortaya koyduğu bir çalışmanın ürünüdür. Terimin kaynağı ise insanın bilinçaltı ve bedenidir. İnsan zihninde neyi kurgularsa gerçek hayattada onu yaşayacaktır.

NLP Eğitimi Ne İşe Yarar?

NLP Eğitimi Sertifikası ile birlikte aldığınız eğitimler aracılığıyla kişisel müdahale etkinliğinizi arttırabilir aynı zamanda iletişim konusunda mükemmel nitelik kazanabilirsiniz. Eğitimde öğrendikleriniz ile birlikte içsel ve dışsal farkındalık konusunda başarabileceğiniz birçok konuyu keşfedersiniz. Eğitimde kişi insanlarda ve kendinde oluşan ekolojik değişimle birlikte olaylara felsefi yönden bakma yetisi kazanabiliyor.  NLP eğitimi sertifikası ile birlikte kişinin algılama filtreleri açık hale gelir aynı zamanda gelişim kazanır. Eğer bu eğitimi almış herhangi bir eğitimci profilinde bir insananız kişilerin bilinçaltına yönelim sağlayarak eğitim sürecini daha kolay hale getirebilirsiniz. Eğitimciliğin yanı sıra danışmanlık hizmeti veriyorsanız alanınızda uzman olarak bilgilerinizi daha fazla pekiştirme fırsatı bulabileceksiniz.

NLP Eğitimi Nasıl Alınır?

NLP Eğitimi Sertifikası Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde hizmet vermekte olan danışmanlık şirketleri ve halk eğitim merkezleri tarafından belirli eğitimlerin sonucunda kişilere verilmektedir. Bu eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlamanız durumunda sertifikaya kolayca sahip olabilecek aynı zamanda sertifika sayesinde belirli yerlerde çalışma fırsatı bulabileceksiniz. Ülkemizde daha çok eğitimcilerin talep ettiği sertifikalardan biri olan NLP Eğitimi eğer bu konuda eğitimcilerin fazla talep göstermesinin sebebi bilinçaltı eğitimi ile birlikte eğitimcilik yapmanın daha kolay olmasıdır. Çevrenizde bulunan herhangi bir sertifika kursuna kayıt yaptırarak bu sertifikaya kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

NLP Çalışma Alanları Nelerdir?

NLP Eğitimi Sertifikasına sahip olan kişiler genel olarak özel kuruluşlarda kendilerine çalışma fırsatı bulmaktadır. Bu çalışma fırsatıyla birlikte çok rağbet görmeyen bir meslek olmamasından dolayı dolgun ücretler çalışma şansı pek olmuyor. Kişiler bu sertifikayı genel olarak kendilerini geliştirmek ve çalıştıkları dala göre işlerini kolaylaştırmaya yönelmektedir. Genel olarak aşağıda maddeli bir şekilde listelenmiş olan alanlarda çalışma imkanı bulabilirsiniz.

  • Psikoterapi, ruh sağlığı ve tedavi süreçlerinde,
  • Psikoloji danışmanlığı veren kurum ve kuruluşlarda,
  • İş dünyasının yanı sıra insan kaynakları dalında,
  • Sağlıklı yaşam koçluğu veren kurumlarda,
  • Pedagoji ve eğitim alanlarında profesyonel bir şekilde kullanılmaktadır.

Bu alanların herhangi biriyle alakalı olarak hizmet veren kurum ve kuruluşlarda iş imkanı bulabilirsiniz.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir