Pilates Koçluğu Sertfika Programı

Pilates Koçluğu Sertifika Programı

Pilates, vücutta bulunan kasların güçlendirilmesi ve vücut esnekliğini artırmak için yapılan egzersiz sistemi olarak bilinmektedir. Vücudun genel sağlığını olumlu yönde etkileyecek olan bu egzersizler, pilates minderi ya da pilates topu üzerinde yapılabilmektedir. Pilates koçluğu sertifikası ile profesyonel anlamda eğitici olabilmeniz mümkündür. Eğitim sertifikası almanız; hem kendiniz hem de çevreniz için sağlıklı yaşam konusunda bilgilenmenize olanak verecektir. Pilates egzersizlerini yaptıracak donanıma sahip olacak ve kariyerinize pilates koçu unvanı ile devam edebileceksiniz.

Pilates Koçluğu Sertifikası Nedir?

Pilates koçluğu sertifikası, bu alanda profesyonel bir eğitim alarak, sizi donanımlı hale getirmek ve devamında iş hayatına hazırlamak amacıyla hazırlanmış olan bir programdır. Alacağınız ders içerikleri ile bu konuyla alakalı detaylı bir bilgi birikimine sahip olursunuz.

Pilates koçluğu sertifikası kapsamındaki ders içerikleri ise genel anlamda şu şekilde olacaktır:

 • Koçluk üzerine bilinmesi gerekenler
 • Koçluk eğitiminin tarihçesi
 • Koçluk ne değildir
 • Günümüzdeki koçluğun tanımı
 • Koçluk hizmetinin kişiye faydaları
 • Koçluk hizmetinin organizasyonlara faydaları
 • Koçluk yapan kişiye katkıları
 • Koçların sahip olması gereken nitelikler
 • Hatalardan kaçınmak
 • Koçluk ve kültür ilişkisi
 • Kültürlerarası bilgiler
 • Koçluk ve iletişim becerileri
 • İyi bir koç olmak için bilinmesi gerekenler
 • Koçluk sürecinin işleyişi
 • Takım koçluğu hakkında bilinmesi gerekenler
 • Uzaktan koçluk hizmeti nasıl sağlanır
 • NLP ve koçluk ilişkisi
 • Post – modern koçluk nedir
 • Sonuç değerlendirmesi nasıl yapılır

Bu konular hakkında geniş kapsamlı bir eğitime tabi olacak kursiyerlerin, koçluk alanında faaliyet gösterebilmesi için gerekli olan tüm bilgiler dersler ile verilmektedir. Ayrıca bu kapsamda uygulamalı olarak da çalışabileceğiniz, pilates egzersizleri ile de öğrendiklerinizi pekiştirebileceksiniz.

Pilates koçluğu sertifikası, kendinizi geliştirmenizi sağlayacak bilgiler vermenin yanı sıra, çevrenize de sağlıklı bir yaşam ile ilgili bilgi aktarımı yapabilmenize imkan tanımaktadır.

Pilates Koçluğu Nedir

Pilates Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Pilates koçluğu sertifikası almak için öncelikle ön başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunuzu tarafımıza ilettikten kısa bir süre sonra alanında uzman olan eğitim danışmanlarımız tarafından aranacak ve kaydınız oluşturulacaktır. Kaydınız alındıktan sonra satın almış olduğunuz sertifika programının derslerini görmeye başlayabilirsiniz. Eğitimini alacağınız dersler, profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanmakta olup, detaylı bir anlatımla gerçekleşmektedir. Bu süreçte sizinle beraber olacak eğitim danışmanınıza, eğitim ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir konuyu iletebilirsiniz. En kısa zamanda sorununuzu çözüme kavuşturup, size yardımcı olacaktır. Alacağınız dersler bittiğinde ise eğitim danışmanınıza bilgi dermeniz gerekmektedir. Bu bilgiyi paylaştıktan sonra sertifikanız, sizin vermiş olduğunuz açık adrese gönderilecektir.

Pilates koçluğu sertifikası ve diğer tüm sertifikasyonlar için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlardan en önemlisi ilettiğiniz bilgilerin doğru olmasıdır. Özellikle ad – soyad bilgisinin kimlikte yazıldığı gibi iletilmesi gerekmektedir. eksik ve ya yanlış bilgi verilmesi sonucunda, sertifikanız adınıza tanımlanamayacağı için, size olumsuz etki edebilmektedir. Bu tür bir sorun yaşamamak adına verilen bilgilerin doğruluğuna dikkat edilmelidir. Bir diğer önemli bilgi olan adres bilgisinin de yanlış ya da eksik verilmesi durumunda, sertifikanız başka kişilerin eline geçebilmektedir. Eğer mevcut adresinizde bir değişiklik olduysa, bunun bilgisini eğitim danışmanınıza vermeniz gerekmektedir. Doğru bilgi vermenin dışında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise, ulaşılabilir olma durumunuzdur. Eğitim sürecinizin sağlıklı bir biçimde ilerlemesi için eğitim danışmanınız sizi aradığında ulaşması gerekmektedir. Eğer telefonla ilgili bir problem yaşarsanız, danışmanınıza bilgi verip, ikinci bir iletişim numarası tanımlayabilirsiniz. Yakın çevrenizden ve size ulaşabilecek birinin numarasını eğitim danışmanınıza vermeniz faydalı olacaktır.

Hayatınızın her alanında sağlık dolu günler geçirmek ve bu işi profesyonelliğe dökmek için almanız gereken bu sertifikasyon, size yaşamınızla ilgili eksik ve ya yanlış bildiklerinizi düzeltme ve değiştirme imkanı sağlayacaktır. Spor alanında toplumsal olarak farklı bir bakış açısına sahip olduğumuzdan dolayı, pilatese ilgi oldukça büyüktür. Bu konuda ise çok az bilgi sahibi kişi olmakla beraber, bu alanda koçluk hizmeti veren kişilerin sayısı da oldukça azdır. Pilates koçluğu sertifikası ile bu alanda uzmanlaşabilir, kişilerin sağlıklı bir yaşama adım atmasında etkin rol oynayabilirsiniz.

Pilates Koçluğu Sertifikasının Çalışma Alanları

Pilates koçluğu sertifikası almanız durumunda bu sertifikasyonun hayatınıza olumlu etkileri olacaktır. Öncelikle kendinizi ve yakın çevrenizi iyileştirmeye başlayarak, sağlıklı bir hayat sürme konusunda profesyonel bir görüş bildirebileceksiniz. Donanımlı bir pilates koçu olarak ve bu unvanla kariyerinizi planlayacak olup, freelance olarak da çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Alacağınız bu eğitimi sertifikanız ile belgelendirebileceğiniz için, tüm spor merkezlerinde kolaylıkla pilates eğitmenliği yapabilirsiniz. Kendinize özel bir danışan kitlesine sahip olmanız durumunda ise kendi spor merkezinizi açabilirsiniz. Bu kapsamda kimseye bağlı kalmadan kendi alanınızda uzman bir eğitici olarak kariyerinize devam edebilme imkanına da sahip olursunuz. Ayrıca pilates koçluğu hizmetini uzaktan eğitim ile de verilebilirsiniz. Bu konuyla alakalı sosyal medya kanallarından destek alabilir, işinizin tanımını ve içeriklerini görsel olarak da tanıtabilirsiniz.

Pilates koçluğu sertifikası aldıktan sonra uluslararası kariyer planlaması da yapabilme imkanınız vardır. Uluslararası geçerliliği olan sertifikanız ile bu alanda her türlü faaliyet gösteren iş olanaklarını değerlendirip, başvuruda bulunabilirsiniz. Eğitiminizi belgelendirme olanağına sahip olduğunuz için, işveren kişilerce öncelik olarak tercih edileceksiniz. Her işletmeci ve işveren, başvuruları değerlendirirken en donanımlı kişiyi almak isteyecektir. Bundan dolayı da siz diğer adaylara göre bir adım önde olacaksınız. Pilates koçluğunun yanı sıra alacağınız bir hamile yogası sertifikası sizin iş alanınızı çok daha fazla genişletecektir.

Pilates Koçluğu Ne İşe Yarar?

Pilates koçu demek, aynı zamanda kişisel bir sağlık danışmanı demektir. Spor alanında faaliyet gösteren ya da bu konuya ilgisi bulunan herkes için koçluk hizmetini verebilirsiniz. Spor yapmak, sağlıklı yaşamın en temel aktivitelerinden biridir. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye de yardımcı olur, daha dinç ve daha dayanıklı bir vücuda sahip olmanıza olanak verir. Pilates koçluğu sertifikası ile bu konularda da bilgi sahibi olabileceksiniz. Küçük büyük her yaştaki insanın yapabileceği bir spor çeşidi olan pilates, sağlıklı ve keyifli bir hayat yaşamak isteyen kişilerin çok fazla tercih ettiği bir spor dalıdır. Bununla birlikte üniversitelerde seminerler düzenleyip, bilgileriniz gelecek nesillere de aktarabilirsiniz. Halk eğitim merkezlerinde uzman pilates eğitmeni olarak çalışabilir, çeşitli okullarda eğitim faaliyetlerinde bulunabilirsiniz.

Pilates, sıkı bir çalışma gerektirir. Bundan dolayı da kendi fiziksel görünüşünüze dikkat etmeniz gerekmektedir. Sizi örnek alacak olan danışanlarınızın olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Zaten eğitimlerde aynı egzersizleri yapacağınız için bu eğitimler size de olumlu etki edecektir. Obezite ile mücadelede, şeker hastalığı ve tansiyon hastalarında, böbrek hastalarında ve en önemlisi stres yönetimi konularında kişilerin özellikle tercih etmesi gereken spor olan pilates, bu kapsamda kişileri yoracak ağır egzersizler içermediği için de tercih sebebi olmaktadır. Ancak yine de bu şekilde hastalığı olan danışanlarınızı doktor kontrolü yaptırmaları konusunda uyarmanız gerekmektedir. Eğer kariyerinize pilates koçu olarak devam etmeyi düşünüyorsanız, danışanlarınıza vakit ayırmanız gerektiğini bilmelisiniz. Şahsi eğitimler için danışanlarınızın evine gitmek durumunda kalabilirsiniz. Bundan dolayı günlük planlamanızı bu durumları göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

Çalışmalarınızı yaparken spor malzemelerine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Günlük çalışacağınız egzersizleri önceden belirlemeniz de size fayda sağlayacaktır. pilates topu ve pilates minderi ile çalışmaların daha iyi sonuçlar vereceği bilgisini danışanlarınızla paylaşmayı ihmal etmemelisiniz. Pilates koçu unvanı ile kariyer planlaması yapmanız size, çevrenize ve danışanlarınıza fayda sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir